niedziela, 27 grudnia 2015

Karteczka z Misiem Uszatkiem

       Na wstępie dzisiejszego posta chciałam Wam serdecznie podziękować za wszystkie świąteczne karteczki jakie otrzymałam, za życzenia które napłynęły drogą e-mailową i te pozostawione pod ostatnim wpisem DZIĘKUJĘ BARDZO.
       Bajkowa wymianka karteczkowa organizowana przez Czarną damę dobiega końca. Otrzymałam dwanaście cudownych karteczek i tyle też przygotowałam. Dziś ostatnia grudniowa. Na naszych pracach prym wiedzie Miś Uszatek, ale zagościli też pozostali bohaterowie tej bajki. Jest Prosiaczek, Zajączek i piesek Kruczek.
       Moja kartka poleciała do Lucy z mazur. Wiem, że dotarła ona do adresatki  i co dla mnie najważniejsze że się spodobała. Tradycyjnie postawiłam na haft krzyżykowy i jak się okazało na "kultowe polskie bajki" nie ma wzorów do wyszycia. Dlaczego??? Bajki na których wychowało się kilka pokoleń dzieci, które wspominamy z rozrzniewnieniem potraktowano tak po macoszemu. Dlaczego twórcy wzorów zapomnieli o Reksiu, Bolku i Lolku, Zaczarowanym ołówku, Misiu Coralgolu, Koziołku Matołku, Pomysłowym Dobromirze i Baltazarze Gąbce. Cóż pozostało mi samej spróbować coś stworzyć. Oto efekty mojej krzyżykowej twórczości.


       Do mnie przyleciała karteczka od organizatorki naszej zabawy czyli od Czarnej Damy. Lidziu dziękuję Ci bardzo za piękna karteczkę i za zorganizowanie wspaniałej zabawy.       Prace pozostałych uczestniczek do obejrzenia u Czarnej Damy na blogu (Klik)  Zachęcam do przyłączenia się zabawy i oddanie głosu na trzy najładniejsze Waszym zdaniem prace.
       Na zakończenie coś wesołego i mam nadzieję, że w przyszłym roku pod naszymi choinkami znajdziemy takie autko, a nie..... Tego Wam i sobie życzę.


Dziękuje bardzo za odwiedziny, i pozostawione komentarze. 
Zapraszam ponownie.

10 komentarzy:

 1. śliczne karteczki, piękne wzorki, po prostu super wykonanie

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie karteczki są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny Uszatek Ci wyszedł! Rzeczywiście trudno znaleźć fajnych wzorków z postaciami z naszych polskich bajek. Może warto namówić autorów wzorków z polskich gazet na takie projekty

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwa bardzo słodkie Uszatki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Małgosiu, Twoja kartka jak zawsze jest urocza. Ja tez wymyślałam wzór, bo nigdzie nie mogłam go znaleźć, a szkoda... Dziękuję Ci kochana za te 12 miesięcy wspólnej zabawy, mam nadzieję, że w przyszłym roku też Cię nie zabraknie, byłoby fantastycznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lidziu, pozwól że jeszcze raz podziękuję Ci za piękną karteczkę z misiem i świąteczne życzenia. Na przyszłoroczną zabawę już się melduję. Możesz wciągać mnie na listę uczestniczek.

   Usuń
 6. Małgosiu świetna kartka i podziwiam za samodzielne stworzenie wzoru. Ja się przymierzam do zakupienia w Abakanie programu do konwersji zdjęć na krzyżyki . Już kilka razy by mi się przydał.
  Pozdrawiam poświątecznie

  OdpowiedzUsuń