piątek, 21 grudnia 2012

Warsztaty decoupage

       Jak już wspominałam w niedzielę 16 XII uczestniczyłam w warsztatach w ramach, których uczyłam się wykonania bombek techniką decoupage.
       Dziś krótka relacja ze spotkania. Zapisanych był 20 uczestników, ale przyszło nas troszkę więcej. Przedział wiekowy bardzo rozbieżny. Począwszy od przedszkola aż po osoby delikatnie mówiąc "troszkę" starsze ode mnie. Nie miało to znaczenia. Było miło i sympatycznie. Warsztaty prowadziła pani Urszula Iwaszuk.
       Osoba bardzo miła i sympatyczna, a przede wszystkim kompetentna w dziedzinie decupagu i nie tylko. Żadne nasze pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. Bombki robiliśmy na styropianowych kulach. Wybór serwetek do ozdabiania był duży, i każdy znalazł coś dla siebie.
       
       Dzięki warsztatom mogłam poznać kolejność i poszczególne etapy tworzenia decupagu. Na mojej bombce miały być crakle czyli spękania, a zamiast tego mam lekko oblazłą farbę. Na szczęście nie widać tego na zdjęciu.
 
       Wiem jedno pierwszą pracę należy zepsuć, żeby potem było lepiej. Za to jestem dumna z gwiazdy betlejemskiej którą udało mi się wyciąć dość dokładnie ( posługiwałyśmy się dziecięcymi nożyczkami, którymi troszkę trudno było operować wycinając z serwetki drobne detale) i jak dla mnie to cały urok tej bombki. Na koniec zdjęcie pozostałych prac. Niestety nie wszystkie zmieściły się w obiektywie, a szkoda bo prace były śliczne. 

       Będę musiała jeszcze sama poeksperymentować w domowym zaciszu.
       Na zakończenie zdjęcie z wczorajszego spaceru po Puszczy. 
        Pozdrawiam cieplutko  w ten mroźny i śnieżny wieczór. U mnie - 18°C6 komentarzy:

 1. Piękne bombki! Ja decu ni w ząb.Spokojnych, miłych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia Ci życzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bombki piękne!
  A Puszcza zachwycająca!

  OdpowiedzUsuń
 3. pieknie ozdobione bombki,przepiekny widoczek,az dech zapiera...zycze Kochana pogodnych,pelnych ciepla ,rodzinnych Swiat Bozego Narodzenia...

  OdpowiedzUsuń
 4. Widać, że dobrze się bawiłaś :) Ładna bombka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podziwiam osoby, które działają w decu ;-) Fajniutka ta Twoja bombka ;-)

  OdpowiedzUsuń