piątek, 19 października 2012

Śnieżynki, aniołek i inne atrakcje

       Przeglądając blogi nachodzi mnie dręcząca myśl. Idzie zima brrrrrrrr. Jak ja nie lubię marznąć. Koszmar krótkich dni. Rano wychodzę do pracy ciemno, wracam ciemno. No i te ubieranie: buty, kurtka, szalik, rękawice, czapka. Jednym słowem horror. Na szczęście są też pozytywy. Proszę bardzo oto przykład (byście nie mówili że narzekam) Boże Narodzenie. A wraz z nim przygotowywanie ozdób świątecznych. Idąc za przykładem blogujących koleżanek otworzyłam sezon na świąteczne ozdoby. Na pierwszy rzut poszły frywolitkowe śnieżynki. Wprawdzie jest ich jeszcze niewiele, ale to dopiero początek. Wzorki są autorstwa Renulka i pochodzą z książki Lene Bjorn "Snowflakes in tatting".


   Do gwiazdek dołączył hardangerowy aniołek. Jak widać na zdjęciu jest już wyszyty i wycięty. Pozostało jedynie go uprać, nakrochmalić i trzymać kciuki by po wszystkich tych zabiegach stał sztywno.

   
       By nie było tak całkiem zimowo to pokarzę zdjęcie jakie mój mąż zrobił będąc w lesie na spacerze z psem. W odległości 1 metra od szosy na poboczu wylegiwał się zaskroniec. Zdjęcie nie najlepszej jakości, ale pod ręką była tylko komórka, a gad złowieszczo syczał. Strach było podejść bliżej.

       W podziękowaniu za to że jesteście ze mną,  komentujecie wpisy i  obserwatorów przybywa przesyłam Wam zdjęcie słoneczniczka z mojego ogrodu. Niestety to już chyba ostatni. Idzie zima brrrrrrrrr.

6 komentarzy:

 1. Byłam, widziałam, ale nie zdążyłam pochwalić, bo mnie pogonili od komputera, będę musiała jeszcze raz przyjść :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na marznące wszystko trzeba zaradzić dużą ilością czapek dzierganych, szalików ciepłych, rękawic, skarpet i chust w ilościach do zakopania się w nie :) Ale może zima łagodna będzie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ piękne gwiazdki frywolitkowe ;)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie śliczne śnieżynki ! Więcej, więcej ! Niech popada śnieg frywolitkowy !

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ cudowne śnieżynki, przepiękne i ten anioł, ale na widok zaskrońca to mnie ciary przeszły

  OdpowiedzUsuń
 6. śnieżynki frywolitkowe urocze, będą ślicznie prezentować się na choince,
  Aniołek hardangerowy tez będzie cudny, wpadnę aby go zobaczyć, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń